Provoněný byt je základem toho, co domov dělá domovem. Uvědomujete si, kolikrát se vám stalo, když jste třeba byli na dovolené a prošli jste nějakým místem, které vonělo, že se vám okamžitě vybavila vzpomínka na domov? Jsou to krásné vzpomínky.

kadidlo a džbánky

K tomu aby váš dům specificky voněl, potřebuje nějaký vyvíječ vůně. Nejjednodušší je zajít někam do drogerie a vybrat si vhodnou vůni do vašeho bytu. Jsou různé druhy. Od klasických stromečkových voněk až po sofistikované strojky, které v určitých intervalech vystříknou do prostoru trochu voňavé chemie. Ceny se liší. Od pár desítek korun po pár stovek.

Při výběru můžete podlehnout reklamně, nebo si výrobek pořádně pročíst. Většina těchto výrobků je však z pochopitelných důvodů nabízena v neprodyšných obalech. Můžete k nim čichat, jak chcete, ale skutečnou vůni neodhadnete. Nezbude vám, než postupovat metodou pokus, omyl.
vonné tyčinky

Druhou možností jak provonět svůj byt je pořízení různých aroma lamp. Někdy kýč, někdy vkusný výrobek. Výběr široký až nekonečný. Princip u všech je ale stejný. Uvnitř výrobku pod maličkou mističkou zapálíte malou svíčku. Do misky nalijete vodu, do které nakapete několik kapek vonného oleje. Jeho množství záleží na tom, jak moc má být intenzivní vůně. Svíčku zapálíte. Ohýnek zahřívá mističku s vonnou tekutinou. Když se zahřeje, začne se do prostoru uvolňovat vůně. Vonné oleje koupíte v řadě obchodů. Od různých květinářství až po speciální prodejny, v kterých se prodávají léčitelské produkty. Některým olejům se přisuzuje pozitivní vliv na zdraví.

Aromaterapeutickými a harmonizačními vlastnostmi se mohou pochlubit také vonné tyčinky. Ty se zasadí do speciálního držáčku a zapálí se. Tyčinky nehoří plamenem, jen se zpopelňují. Popel odpadává na onen držáček. Tyčinky jsou ideální pro meditace.
aromatherapie

Úplně nejjednodušší způsob jak provonět příjemnou vůní byt, je použití aromalampy, vody s kapkou běžného kuchyňského oleje a koření. Hřebíček, skořice, nebo i čerstvá pomerančová kůra, nebo cokoliv vám voní. Jednoduše nalámete kousky do lázně v aromalampě a zapalte v ní svíci. Za chvilku provoní celý váš pokoj příjemnou, originální vůní. Zkuste to.