Ten, kdo rád cestuje, okamžitě se mu při vyslovení slova písek vybaví město, kde je nejstarší most přes řeku ve střední Evropě. Dokonce starší, než Karlův most v Praze. Nebo si zavzpomíná na Zlaté písky v Bulharsku u Černého moře. Nebo si vzpomene na výstup v Brdské vrchovině, kde jedním z vrcholů se jmenuje Písek.
Milovníkům Karla Kryla se okamžitě vybaví album Tekuté písky. Mnozí žijí v Písku u Hradce Králové, nebo u Frýdku – Místku.

srdíčko v písku)

Kdo ale pracuje jako sklář, bez sklářského písku se rozhodně neobejde. Stejně tak se s pískem pracuje ve slévárenském průmyslu, nebo ve stavebnictví. Každá hospodyňka používá čistící písek na dřezy.

Sami vidíte, kolik podob může písek mít.
I Vy se s pískem setkáváte, pokud máte na své zahradě vlastníma rukama vybudovaný bazén! Je to tak? Přece moc dobře víte, že ani písková filtrace se bez kvalitního písku neobejde https://eshop.techneco.eu/Pisek-do-piskovych-filtru. Nebo to nevíte?

vodní filtrace

Opravdu záleží na tom, jaký písek zvolíte pro svou filtrační stanici. Jeho optimální zrnitost je jedna z důležitých a velmi podstatných vlastností, které by měl křemenný písek mít.

Musíte se řídit pokyny.
Aby Vaše filtrační stanice pracovala kvalitně, je nutné, abyste se dobře seznámili s dávkováním filtračního písku. Ale také s tím, jak s ním nakládat, aby všechno běželo a pracovalo tak, jak má!

Filtrační písek má svou nenahraditelnou úlohu při procesu filtrování. Voda nebude kalná a nebude plná nečistot.

Co s pískem potom?
Písek má samozřejmě i svou dobu použitelnosti. Co potom? Ničeho se neobávejte, protože se dá i takový písek využít po jeho době použitelnosti! Rozhodně se jej nezbavujte vyhozením. Použijte jej, např. do provzdušnění hlíny na zahradě. Možná přijdete na lepší využití. Je kvalitní, a proto by byla velká škoda jej jen tak vyhodit.

Inu, písek je tak obyčejné slovo, které ale dokáže vyvolat tolik asociací, že je to až s podivem, viďte?